Elif KARATAŞ

Anasayfa » Elif KARATAŞ

Elif KARATAŞ

EK İdari Danışmanlık firmasının kurucusu ve işletme müdürüdür. İzmir doğumlu olan Elif KARATAŞ, Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olduktan sonra, ayrıca Anadolu Üniversitesi Edebiyat bölümünü bitirmiştir. Sosyal sorumluluk projelerine destek olmayı, sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak rol almayı ve bu konudaki eğitim süreçlerine devam etmeyi hayat felsefesi olarak belirlemiştir.

Sosyal kişiliğinin yanı sıra aynı zamanda sporcu kişiliği de ön plana çıkmaktadır. Basketbol, Tenis, Voleybol ve Binicilik gibi spor dalları ile ilgilenip, Basketbol Federasyonundan antrenörlük lisansı almıştır.

Bir çok spor kulübünde menajerlik görevi yaptıktan sonra, sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak rol almaya başladı. İzmirli Girişimci Kadınlar Derneğinin yönetim kadrosunda ki tüm süreçleri başarı ile yürütmesi, Dernek Danışmanlığı alanında teklifler almasını sağlamıştır. Bir çok derneğe gönüllü olarak yardım etse de, iyi ilişkiler geliştirmiş olduğu dernekler profesyonelliğe adım atması konusunda destek oldu. Bu durum EK İdari Danışmanlık firmasının temellerinin atılmasını sağlamıştır.

İstanbul Dernekler İl Müdürlüğünün merkezinin bulunduğu Beyoğlu / Karaköy’de Elif KARATAŞ ve ekibi tarafından vakıf ya da dernek kurmak isteyen gönüllülere, tüm yönetim ve idari süreçlerde danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Dernek muhasebesi, dernek hukuku ve idari işler alanında profesyonel olan takım arkadaşları ile birlikte, idari hizmetler alanında marka olmayı başarmıştır. Sıcak kanlı, renkli ve araştırmacı kişiliğinin olması ve STK gönüllülerinin amaçlarını, kendi amacı gibi benimsemesi; bir çok kişinin referans olarak tavsiyede bulunmasını sağladı. Bugüne kadar ekip arkadaşları ile birlikte kuruluşuna ve yönetim süreçlerine destek olduğu 100’lerce dernek, en büyük mutluluk kaynağı olmuştur.

 

Call Now Button