Dernek Adres Değişikliği

26.04.2021
8.912

Dernek adres değişikliği yapmak için yönetim kurulunca ”ikamet değişikliği” yapılacağına dair karar alınması gerekir. Dernek yönetimi adres değişikliği yönünde alınan kararı Ek-24 ”adres değişikliği bildirim formu” ile 30 gün içinde İl Sivil Toplum Müdürlüğünün dernekler birimine bildirmek zorundadır.

Ya da DERBİS şifresi ile Dernekler Bilgi Sistemine giriş yapıp, bildirimler >> yerleşim yeri değişiklik bildirimi sekmesi üzerinden, Yönetim Kurulu Karar Tarihi, Yönetim Kurulu Karar Sayısı, Yerleşim Yeri Değiştirme Tarihi, Yeni Telefon Numarası ve Yerleşim Yeri Adresi girişini yaparak bildirimde bulunabilirsiniz. DERBİS üzerinden yapılacak olan bildirimlerde de 30 gün içinde bildirimde bulunma zorunluluğu bulunmaktadır.

Dernek Adres Değişikliği Karar Örneği

Yönetim kurulumuz ……./ ………./…….. tarihinde ……………….. başkanlığında toplanmıştır. Dernek merkezi ikamet adresinin değiştirilmesine ve adres değişikliğinin Ek-24 ile / DERBİS üzerinden bildirilmesinde karar kılınmıştır. Yeni dernek yerleşim adresi bilgileri ve yerleşim yeri değiştirme tarihi detayları aşağıda yer almaktadır.

Elif KARATAŞ İdari Danışmanlık Hizmetleri, olarak tüm dernek yönetim süreçlerinde, profesyonel ekibimizle sizlerin yanında yer almaktayız. Dernek adres değişikliği ile ilgili, yapacağınız bildirimlere istinaden, aynı zamanda dernek kaşesi, tebligat adresi, banka ve adres bildiriminde bulunduğunuz farklı faaliyetler içinde değişiklik yapmanız gerekmektedir. Sürpriz cezalarla karşılaşmamak ve işinizi şansa bırakmamak için mutlaka dernek danışmanlığı almalısınız. Detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button