Dernek Kırtasiyesi ve Matbaa Basım Hizmetleri

17.04.2021
4.223

Dernek Defterleri: Dernek kuruluş işlemi sonrasında, kullanılması zorunlu olan dernek defterlerinin, satın alınıp, notere ya da dernekler birimine onaylatılması gerekir. Karar defteri, üye kayıt defteri, evrak kayıt defteri ve işletme hesabı defteri, tutulması zorunlu olan defterler arasında yer almaktadır. Bu defterler haricinde; demirbaş defteri ve alındı belgesi kayıt defterinin tutulması isteğe bağlıdır. Tutulacak olan defterlerin tasdiki zorunludur.

Dernek Makbuzu: Dernek gelir ve giderleri Ek-13, Ek-14, Ek-15 ve EK-17 belirtilen biçim ve ebatta yönetim kurulu kararınca bastırılan, dernek makbuzları ile kayıt altına alınır. Alındı belgesi, ayni yardım teslim belgesi, ayni yardım alındı belgesi ve gider pusulası dernekler tarafından kullanılan makbuzlardır. Bu makbuzların basımı anlaşmalı matbaalar tarafından yapılmalıdır.

Dernek Kaşesi: Dernek adı, dernek adresi ve dernek kütük numara yer alacak şekilde, kaşe hazırlanır. Kullanılan mürekkep mavi ve kaşe şekli genellikle yuvarlak olarak kullanılır.

Elif KARATAŞ İdari Danışmanlık Hizmetleri olarak, bugüne kadar 1500+ derneğin kuruluş işlemini gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Aktif olarak 300 derneğe danışmanlık hizmeti verip, yönetim süreçlerinde STK gönüllülerinin yanında yer almaktayız.

Bünyemizde bulunan dernek kırtasiyecilik ve matbaacılık hizmetleri ile, tüm basım ve evrak temini işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. Dernek basım işlemlerini mutlaka anlaşmalı matbaalar aracılığı ile yapmalısınız. Matbaalar basım işlemi sonrasında, İl Sivil Toplum Müdürlüğünün, Dernekler Müdürlüğüne bildirimde bulunmak zorundadır.

İşinizi şansa bırakmamak ve alanında uzman olan profesyonellerden hizmet almak için, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tüm dernek kırtasiyecilik ve matbaa basım işlerini sizler için kusursuz bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button