Dernek Sosyal Medya Yönetimi

16.04.2023
4.261

Dernek yöneticileri için daha önce web sitesi hizmetlerimiz ile ilgili bilgi paylaşımında bulunduk. Sosyal medya yönetimi ise, dernekler tarafından ihmal edilmemesi gereken, amaçlara ulaşmak adına kullanılan, en etkili araçtır. Üye sayısını arttırmak, yardım toplamak, kitle hareketi yaratmak vb. gibi derneklere katkı sağlayacak konularda sosyal medyanın gücünü mutlaka kullanmalısınız. Peki sosyal medya yönetimi, kişisel Facebook, Instagram ya da Twitter kullanmak kadar kolay mı? Buna hem evet hem de hayır cevabı verebiliriz.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

Görünürde, sosyal medya yönetimi sadece fotoğraf ya da derneklere ait duyuruları paylaşmak olarak düşünülebilir. Ancak bu yaklaşım hiç gerçekçi değil. Türkiye’de 2021 yılı itibari ile aktif olarak faaliyet gösteren dernek sayısı 122 Bin 656’dır. Sizinle aynı amacı taşıyan, yüzlerce hatta binlerce derneğin bulunduğuna emin olabilirsiniz. Siz sosyal medya etkinliği adına, faaliyetlerde bulunurken, aynı şekilde sizinle eşdeğer amaca sahip derneklerde bu tip faaliyetlerde bulunacaktır. Bu durumda yaşanacak olan tatlı rekabet kaçınılmaz. Peki sosyal medyada ki bu tatlı rekabetten nasıl sıyrılabilirsiniz?

Elif KARATAŞ İdari Danışmanlık Hizmetleri, 2008 yılından beri 1500+ derneğin kuruluşunda aktif olarak rol almış bir şirkettir. Sadece dernek ve vakıf yönetim süreçlerinde hizmet veriyor olmamız, bizi bu alanda profesyonel kılmaktadır. Alanında tecrübeli ve uzman, dijital medya yöneticileri ile, sizlerin sosyal medya yönetimi konusunda, tüm sorumluluklarınızı üstleniyoruz. Birlikte oluşturacağımız stratejiler doğrultusunda, hedef kitle belirleyip, dönüşüm oranını arttıracak çalışmalar yapmaktayız.

 

Neden Sosyal Medya Yönetim Hizmeti Almalısınız?

 • Tüm işleri kendiniz yapacak kadar zamanınızın olması imkansızdır. Ya da değerli enerjinizi sadece dernek amaç ve faaliyetleri için kullanmanız gerekir. Bu doğrultuda, sosyal medya yönetimi konusunda bir uzmanla iş birliği yapmalısınız.
 • Neden Elif Karataş İdari Danışmanlık Hizmetleri ile çalışmalıyım diye sormalısınız. Bizler sadece dernek yönetim süreçleri alanında hizmet veren bir danışmanlık şirketiyiz. Dernekler kanunu, proje yönetimi ve kitle hareketi oluşturma alanındaki tecrübelerimizi, sizlerin amaçlarına entegre etmek için çalışmaktayız.
 • Sosyal medya paylaşımlarını, tek bir günlük ya da tek paylaşım odaklı düşünmek yerine, uzun soluklu bir proje olarak düşünmelisiniz. Dernek hikayesini bir aylık, bir yıllık ya da belirli süreçler dahilinde, hedef kitlenize empoze etmelisiniz. Bu doğrultuda uzman bir dijital medya yöneticisi ile temasa geçmelisiniz.

 

Sosyal Medya Yönetimi Hizmetinin Kapsamı

Öncelikle sizleri dinleyip, amaçlarınız doğrultusunda yapmak istediklerinizi not ediyoruz. Bu doğrultuda, amaçlarınıza ulaşabilmeniz için yapılması gerekenleri, tecrübemizle harmanlayıp projeye dönüştürüyoruz. Bu proje zamana bölünüp, profesyonel grafik tasarımları, video içerikleri ve hikaye paylaşımları ile hedef kitlelere aktarılır. Aynı zamanda hedef kitlenin büyütülmesi için viral paylaşımlar ve ünlü hesaplar ile iş birliğine gidilir. Tabi tek seçenek bu değil. Uzman dijital medya yöneticisi, grafik tasarımcısı ve içerik üreticisi profesyonellerimiz, her dernek amacına özel olarak sosyal medya yönetim planı oluşturmaktadır. Bu yönetim planı dahilinde:

 • Hedef kitle arttırılması
 • Kitle sayısından çok niceliğe önem verilmesi
 • Planlı paylaşımlar oluşturmak
 • Doğru Hastag kullanımı yapmak
 • Sponsorlu hedef kitle reklamları oluşturmak
 • Özel şablon kullanımı
 • Özgün içerik paylaşımı yapmak
 • Dikkat çekici stock görsel paylaşımları
 • Veri analizine önem vermek
 • Dernek Hikayesi Oluşturmak
 • Katılımcı kitle oluşturmak
 • Harekete geçirici mesaj paylaşımları
 • Post altı hikayeler oluşturmak

Yukarıda yer alan maddeler halinde sıralanmış olan hizmetler ve daha fazlası, dernek amaçlarınız ve faaliyetleriniz doğrultusunda, sizlere özel olarak planlanır. Profesyonel sosyal medya yönetimi hizmetimizden faydalanmak ve Elif KARATAŞ İdari Danışmanlık Hizmetlerinden aktif olarak danışmanlık alan 300+ mutlu dernek arasında yer almak için iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button